Obsługa osób niepełnosprawnych w Urzędzie Skarbowym Kraków - Stare Miasto

  Obsługa osób niepełnosprawnych w Urzędzie Skarbowym Kraków - Stare Miasto

  Obsługa osób niepełnosprawnych w Urzędzie Skarbowym Kraków - Stare Miasto

  Informujemy Państwa, iż ze względu na trwający remont budynku Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto winda została zdemontowana. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

  Opiekun osób niepełnosprawnych w Urzędzie Skarbowym Kraków-Stare Miasto:

   

  Pani Barbara Dudzik

  Tel.: 12 293 81 10

  e-mail: barbara.dudzik@mp.mofnet.gov.pl


   

  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

  • Zarówno wejście od strony ul. Grodzkiej 65 jak i jak i wejście od strony ul. Podzamcze (przez bramę wjazdową) jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu (wjeździe) na dziedziniec urzędu zapraszamy Państwa na Salę obsługi Podatnika, gdzie pracownik urzędu pomoże załatwić sprawę lub skieruje Państwa do odpowiedniej osoby, w kompetencjach której dana sprawa się znajduje.


   

  • Na parkingu przylegającym do Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto zostały wydzielone dwa miejsca parkingowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane bezpośrednio przed wejściem na Salę Obsługi Klienta.


   

  • Pracownicy Urzędu, którzy zostali przeszkoleni w zakresie podstawowej znajomości języka migowego również będą starali się służyć pomocą każdej potrzebującej osobie, która będzie załatwiać swoje sprawy w tutejszym organie podatkowym.


   

  • Ponadto, Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto informuje, iż osoba uprawniona1 ma prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej2 w kontaktach z Urzędem Skarbowym Kraków-Stare Miasto. W przypadku skorzystania przez osoby uprawnione z prawa o którym mowa powyżej, organ podatkowy nie może wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających znajomość PJM3, SJM4 lub SKOGN5 przez osoby przybrane.

   

  1 tj. w myśl ustawy z dn. 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243, art.2 ust.1 pkt 1) osób doświadczających trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się;

  2 tj. w myśl ustawy z dn. 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243, art.3 pkt 1) osobę, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej;

  3 polski język migowy;

  4 system językowo-migowy;
  5 sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych.
   

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 16.09.2013 Data publikacji: 13.05.2015 13:43 Data ostatniej modyfikacji: 09.07.2015 10:40
  Autor: Anna Jarno Osoba publikująca: Jacek Witecki Osoba modyfikująca: Artur Ozga